Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu lipskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu lipskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu lipskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚMIECIUCH Sławomir Robert: pozycja 1 : 3,85% (1 235 głosów)
- STOLAREK Edyta Irena: pozycja 2 : 3,85% (1 235 głosów)
- DRABIK Sławomir: pozycja 3 : 3,85% (1 235 głosów)
- KOWALCZYK Dorota: pozycja 4 : 3,85% (1 235 głosów)
- ZBROŚ Jacek Tomasz: pozycja 5 : 3,85% (1 235 głosów)
- GĘBSKA Aneta: pozycja 6 : 3,85% (1 235 głosów)
- ZIELIŃSKI Tomasz: pozycja 7 : 3,85% (1 235 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOZŁOWSKI Leszek Piotr: pozycja 1 : 2,07% (663 głosów)
- PĘZIOŁ-BORCUCH Marta: pozycja 2 : 2,07% (663 głosów)
- WILK Adam: pozycja 3 : 2,07% (663 głosów)
- KOSNO Tomasz Wiktor: pozycja 4 : 2,07% (663 głosów)
- STEMPIEŃ Damian: pozycja 5 : 2,07% (663 głosów)
- WILCZYŃSKA-FURMANEK Jolanta Katarzyna: pozycja 6 : 2,07% (663 głosów)
- SZWAJA Małgorzata Bożena: pozycja 7 : 2,07% (663 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE WSPÓLNE DOBRO:
- SOSNOWSKI Józef: pozycja 1 : 1,62% (519 głosów)
- KOWALSKA Renata: pozycja 2 : 1,62% (519 głosów)
- RUTKOWSKI Sławomir Tadeusz: pozycja 3 : 1,62% (519 głosów)
- GÓRZ Małgorzata Monika: pozycja 4 : 1,62% (519 głosów)
- WĘGŁOWSKI Kamil: pozycja 5 : 1,62% (519 głosów)
- GŁÓWKA Joanna: pozycja 6 : 1,62% (519 głosów)
- KOSANOWSKI Wojciech: pozycja 7 : 1,62% (519 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM DLA GMINY I POWIATU:
- DYGAS Artur Łukasz: pozycja 1 : 3,97% (1 274 głosów)
- WIĘCŁAW Agnieszka Monika: pozycja 2 : 3,97% (1 274 głosów)
- STEMPIEŃ Tomasz Piotr: pozycja 3 : 3,97% (1 274 głosów)
- CYRAN Jan Piotr: pozycja 4 : 3,97% (1 274 głosów)
- KOPYT Alicja Zofia: pozycja 5 : 3,97% (1 274 głosów)
- WÓJCICKA Edyta: pozycja 6 : 3,97% (1 274 głosów)
- GORGOŃ Łukasz Grzegorz: pozycja 7 : 3,97% (1 274 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD:
- PASEK Jerzy: pozycja 1 : 2,78% (890 głosów)
- SZYMCZYK Mariola Izabela: pozycja 2 : 2,78% (890 głosów)
- ŁATA Marek Dariusz: pozycja 3 : 2,78% (890 głosów)
- PORTKA Dorota: pozycja 4 : 2,78% (890 głosów)
- PAWŁOWSKI Piotr: pozycja 5 : 2,78% (890 głosów)
- KORNAK Zofia: pozycja 6 : 2,78% (890 głosów)
- POTRZĄSAJ Łukasz: pozycja 7 : 2,78% (890 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu lipskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DRĄG Radosław: pozycja 1 : 7,92% (2 182 głosów)
- OSTRACH Zbigniew: pozycja 2 : 7,92% (2 182 głosów)
- NIEDZIELA-GAWLIK Justyna: pozycja 3 : 7,92% (2 182 głosów)
- PASTUSZKA Dariusz: pozycja 4 : 7,92% (2 182 głosów)
- SZARPAK Alina: pozycja 5 : 7,92% (2 182 głosów)
- PALUCH Monika Małgorzata: pozycja 6 : 7,92% (2 182 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WĘGRZECKA Maria Agnieszka: pozycja 1 : 4,28% (1 179 głosów)
- SIEBYŁA Piotr: pozycja 2 : 4,28% (1 179 głosów)
- BOREK Wiesława: pozycja 3 : 4,28% (1 179 głosów)
- MILLER Michał: pozycja 4 : 4,28% (1 179 głosów)
- MAŁACZEK Sylwia: pozycja 5 : 4,28% (1 179 głosów)
- WIATROWSKI Krzysztof: pozycja 6 : 4,28% (1 179 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD:
- JĘDRASZEK Paweł: pozycja 1 : 4,47% (1 231 głosów)
- GĘBUSIA Barbara: pozycja 2 : 4,47% (1 231 głosów)
- KĘPCZYK Sławomir Grzegorz: pozycja 3 : 4,47% (1 231 głosów)
- LENART Irena Jolanta: pozycja 4 : 4,47% (1 231 głosów)
- PISAREK Dorota Anna: pozycja 5 : 4,47% (1 231 głosów)
- WAJS Stanisław: pozycja 6 : 4,47% (1 231 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu lipskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZERWONKA Kazimierz: pozycja 1 : 7,04% (1 204 głosów)
- ZAJĄC Aneta Elżbieta: pozycja 2 : 7,04% (1 204 głosów)
- MISIAK Weronika: pozycja 3 : 7,04% (1 204 głosów)
- SZUMLAK Weronika Katarzyna: pozycja 4 : 7,04% (1 204 głosów)
- KWIECIEŃ Grzegorz: pozycja 5 : 7,04% (1 204 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CZAJKOWSKI Andrzej: pozycja 1 : 2,27% (388 głosów)
- LASOTA Zbigniew Stanisław: pozycja 2 : 2,27% (388 głosów)
- SUWAŁA Aldona Justyna: pozycja 3 : 2,27% (388 głosów)
- MAJSZCZYK Aldona Maria: pozycja 4 : 2,27% (388 głosów)
- SZYMCZYK Mirosław Jerzy: pozycja 5 : 2,27% (388 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE WSPÓLNE DOBRO:
- KOWALECZKO Romuald Zdzisław: pozycja 1 : 4,89% (836 głosów)
- OZDOBA Emilia: pozycja 2 : 4,89% (836 głosów)
- WOJTAL Michał: pozycja 3 : 4,89% (836 głosów)
- SOSNOWSKA Urszula Jadwiga: pozycja 4 : 4,89% (836 głosów)
- CENDER Adrian: pozycja 5 : 4,89% (836 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM DLA GMINY I POWIATU:
- ADAMSKI Grzegorz Paweł: pozycja 1 : 2,1% (360 głosów)
- CIOSEK Magdalena: pozycja 2 : 2,1% (360 głosów)
- POMORSKI Paweł: pozycja 3 : 2,1% (360 głosów)
- ZGŁOBIEŃ Hanna Justyna: pozycja 4 : 2,1% (360 głosów)
- TOMASIK Przemysław: pozycja 5 : 2,1% (360 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD:
- FIJOŁ Tomasz: pozycja 1 : 3,71% (634 głosów)
- ŚMIESZEK Lucja Stanisława: pozycja 2 : 3,71% (634 głosów)
- SAS Henryk Kazimierz: pozycja 3 : 3,71% (634 głosów)
- WOLAK Marcin: pozycja 4 : 3,71% (634 głosów)
- PŁAZA Wiesława Teresa: pozycja 5 : 3,71% (634 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu lipskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GAIK Lucyna: pozycja 1 : 6,07% (784 głosów)
- LACHOWSKA Marzena Agata: pozycja 2 : 6,07% (784 głosów)
- BUREK Sylwia Agnieszka: pozycja 3 : 6,07% (784 głosów)
- CAPAŁA Zbigniew Grzegorz: pozycja 4 : 6,07% (784 głosów)
- PIASEK Sebastian Andrzej: pozycja 5 : 6,07% (784 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ĆWIKLIŃSKI Antoni Andrzej: pozycja 1 : 7,66% (990 głosów)
- SIECZKA Czesław: pozycja 2 : 7,66% (990 głosów)
- KRAWCZYKOWSKA Kamila: pozycja 3 : 7,66% (990 głosów)
- CZEKAJ Ilona: pozycja 4 : 7,66% (990 głosów)
- OCHYŃSKI Jakub Leszek: pozycja 5 : 7,66% (990 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE WSPÓLNE DOBRO:
- MOSKWA Jacek: pozycja 1 : 2,27% (293 głosów)
- CHLEBNA Małgorzata: pozycja 2 : 2,27% (293 głosów)
- SOT Gabriel Artur: pozycja 3 : 2,27% (293 głosów)
- KĘPCZYK Sylwia: pozycja 4 : 2,27% (293 głosów)
- GRUSZCZYŃSKA Ewelina: pozycja 5 : 2,27% (293 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM DLA GMINY I POWIATU:
- BRZOZOWSKA Barbara Katarzyna: pozycja 1 : 1% (129 głosów)
- CZERWONKA Krzysztof: pozycja 2 : 1% (129 głosów)
- MAZURKIEWICZ Ilona Teresa: pozycja 3 : 1% (129 głosów)
- BEZAK Grzegorz Stanisław: pozycja 4 : 1% (129 głosów)
- BRODA Maciej Wojciech: pozycja 5 : 1% (129 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD:
- NIEDZIELA Paweł Marek: pozycja 1 : 3% (388 głosów)
- BĘBENEK Iwona: pozycja 2 : 3% (388 głosów)
- DYGAS-GRUSZCZYŃSKA Małgorzata: pozycja 3 : 3% (388 głosów)
- ZIĘTALA Anna Anastazja: pozycja 4 : 3% (388 głosów)
- WALEROWICZ Marcin Maciej: pozycja 5 : 3% (388 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie zadania ma rada powiatu?
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?